Konsulter

Medlemmarna i IG Passivhus Sverige täcker hela bandbredden av tjänster och produkter som behövs för planering och utförande av passivhus. Här hittar du duktiga arkitekter, konsulter, entreprenörer, leverantörer och tillverkare. Även beställare och fastighetsägare finns med i nätverket. Vill du också bli medlem i Intressegrupp Passivhus? Ansök här!

Företag Kontakt Certifikat
  Bjerking arkitekter och
ingenjörer
Fredrik Nordmark
fredrik.nordmark@bjerking.se
www.bjerking.se
 
  Bleck arkitekter AB
Birgitta Grebius
birgitta.grebius@bleck.se
www.bleck.se
 
Bozena Dorota Hrynyszyn
Trondheim
bodhryn@online.no
 
Build Well AB
Michael Staffas
info@buildwell.se
http://buildwell.se/
 
  Dry-IT AB
Edvin Måradson
edwin.maradson@dry-it.se
www.dry-it.se
 
  Ebab Installationsteknik
Mattias von Malmborg
mattias.von.malmborg@ebab.se
www.ebab.se
  Ekoark arkitekter AB
Andres Rodriguez
andres.rodriguez@ekoark.se
www.ekoark.se
 
  Enerwex AB
Tommy Wesslund
tommy@enerwex.se
www.enerwex.se
 
  Friendly building Ingrid AB
Ingrid Westman
ingrid@friendlybuilding.se
 
  gjproduktion Arkitektur & Ekodesign AB
Göran Johansson
gjproduktion@telia.com
www.gjproduktion.se
  Helhetshus Arkitektstudio i Sverige AB
Pär Thurfjell
par@helhetshus.se
www.helhetshus.se
  Horisont Arkitekter
Marcus Jansson
marcus@horisontarkitekter.se
www.horisontarkitekter.se
 
HQKM Consult AB
Bo Hallqvist
bo@hqkm.se
www.hqkm.se
  IMEK VVS
Rådgivande ingenjörer AB
Thomas Kvistmo
thomas.kvistmo@imek-vvs.se
www.imek.vvs.se
  Jakob Wranne Kontrollansvar AB
Jakob Wranne
jakob.wranne@gmail.com
Magnus Utter
magnusutter@hotmail.com
  Norconsult AB
Dan Johansson
dan.johansson@norconsult.com
www.norconsult.se
 
Norrbano BSAB
Henrik Mickos
henrik.mickos@telia.com
Patrick Francesco Joseph
patrick.joseph@metropolia.fi
  Petter Kärnekull
Arkitektkontor AB
petter@karnekull-ark.se
www.karnekull-ark.se/
 
  Ray Åberg
Arkitektkontor
arkitektkontor@telia.com
  Sajt Arkitektstudio
Nina Sandahl
nina@sajtarkitektstudio.se
www.sajtarkitektstudio.se
 
Sanna Neselius AB
Sanna Neselius
sanna@neselius.com
  Siljeströms
Mattias Eklund
me@siljestroms.se
www.siljestroms.se
  Sweco, Byggfysik Stockholm
Johan Haglund
johan.haglund@sweco.se
www.sweco.se
 
  Temagruppen Sverige AB
Mats Andersson
mats.andersson@pe.se
www.temagruppen.se
  Tyrens AB, KO Energi &
byggfysik
Andreas Behm-Fredin
andreas.behmfredin@tyrens.se
www.tyrens.se
 
  WSP Byggnadsfysik
Jasenka Hot
jasenka.hot@wsp-group.se
www.wsp-group.se
 
  Å-F Infrastructure AB
Teknikgrupp lågenergibyggnader
Minna Glemme Lundvall
minna.glemme@afconsult.com
www.afconsult.com
 
  ÅWL Arkitekter AB
Michael Englund
michael.englund@awlark.se
http://awlark.se/