Tillverkare/Leverantörer

Medlemmarna i IG Passivhus Sverige täcker hela bandbredden av tjänster och produkter som behövs för planering och utförande av passivhus. Här hittar du duktiga arkitekter, konsulter, entreprenörer, leverantörer och tillverkare. Även beställare och fastighetsägare finns med i nätverket. Vill du också bli medlem i Intressegrupp Passivhus? Ansök här!

Företag Kontakt Certifikat
  Cembrit AB
Anna Ranow
anna.ranow@cembrit.se
www.cembrit.se
  Climate Recovery
Jarl Bengtsson
jarl.bengtson@climaterecovery.com
www.climaterecovery.com
  Dafa A/S
Martin Knutsson
mkn@dafa.se
www.dafa.dk
  Ekofiber Sweden AB
Lars Ericsson
lars@ekofiber.se
www.ekofiber.se
  Ekstrands Dörrar & Fönster AB
Bo Ekstrand
bo.ekstrand@ekstrands.com
www.ekstrands.com
  Foamglas Nordic AB
Peter Hellqvist
peter.hellqvist@foamglas.se
www.foamglas.se
  Hunton Fiber AB
Håkan Möller
hakan.moller@hunton.se
www.hunton.se
  iCell AB
Mikael Månsson
mm@icell.nu
icell.nu
  Isoleringslandslaget AB
Andreas Östlund
info@isoleringslandslaget.se
www.isoleringslandslaget.se
  Kingspan Insulation
Kenneth Finnäs
kenneth.finnas@kingspan.com
www.kingspaninsulation.se
  Masonite Beams AB
Stefan Oijerholm
stefan.oijerholm@byggmagroup.se
www.masonitebeams.se
  Menerga AB
Kent Granberg
kent.granberg@menerga.com
www.menerga.com
 
  Pro Clima
Jens-Lüder Herms
jens.lueder.herms@proclima.de
www.proclima.de
  Raico Bautechnik GmbH
Christoph Puetz
C.Puetz@raico.de
www.raico.de
 
  REC Indovent AB
Kenneth Carlsson
kenneth.carlsson@rec-indovent.se
www.rec-indovent.se
 
  Rockwool AB
Magnus Kamstedt
magnus.kamstedt@rockwool.com
www.rockwool.se
  Scanlight System AB
Robert Andersson
robert@scanlight.se
www.scanlight.se
 
  Schöck Nederland b.v.
Gerko van Gortel
g.van.gortel@schock.nl
www.schoeck.se"/a>
 
  SIA "i2"
Inga Slokenberga
inga@i2.lv
www.i2.lv
   
  SIGA Cover AG
Jonas Andersson
jonas.andersson@siga.swiss
www.siga.ch
  Svenska Fönster AB
Esko Niskanen
esko.niskanen@svenskafonster.se
www.svenskafonster.se
   
  Sweden Energy Building Systems AB
Clas Nordfeldt
Claes.nordfeldt@energybuilding.se
www.energybuilding.se
  Swegon AB
Christoffer Lindström
christoffer.lindstrom@swegon.se
www.swegon.com
 
  T-Emballage AB
Johan Nyman
johan.nyman@t-emballage.se
www.t-emballage.se
  Zehnder Group
Klaus Niederer
Klaus.Niederer@zehndergroup.com
www.zehnder.se/